Po co impregnować kilkuletnie posadzki?

> Blog > Audyt posadzki > Po co impregnować kilkuletnie posadzki?

regeneracja betonowych posadzek przemysłowych

Zarówno Inwestorzy, jak i administratorzy budynków coraz większą uwagę zaczynają przywiązywać do wyglądu posadzek przemysłowych. Nic dziwnego, bo posadzka, to jedna z pierwszych rzeczy na którą zawracamy uwagę, gdy wchodzimy do hali. Świadczy o nas jako o właścicielu czy zarządcy obiektu, świadczy o nas jako o pracodawcy – w jakich warunkach swoją pracę wykonują nasi pracownicy. Świadczy również o nas jako o partnerze biznesowym – warunki w jakich prowadzimy nasze procesy biznesowe – produkujemy, obrabiamy czy magazynujemy.

Posadzka, która przyciąga nowych klientów

Zawsze przy okazji pytań dlaczego warto dbać o posadzki opowiadamy historię naszego klienta. Przed remontem pomieszczenie produkcyjne nie wyglądało najlepiej. Wprawdzie stały w nim dość kosztowne wtryskarki, które produkują szybko i precyzyjnie. Jednak sam wygląd pomieszczenia nie tworzył pozytywnego wrażenia. Naszego klienta odwiedziło dwóch potencjalnych zleceniodawców. Po wizytacji zakładu powiedzieli, że się skontaktują…i ślad po nich zaginął. Później w komunikacji mailowej wyszło to, że nie podobały im się warunki produkcji.

Mała zmiana, wielkie rezultaty

Nasz klient – energiczny Prezes zaplanował i przeprowadził remont pomieszczenia produkcyjnego, który obejmował również remont posadzki. Po naprawie posadzki i nowych tynkach i odmalowaniu ścian strefa produkcyjna zmieniła się nie do poznania. Teraz wygląd po „europejsku” Niedługi czas po remoncie pojawiło się dwóch nowych potencjalnych klientów i oni zlecili już wykonywanie dla nich detali.

Posadzka jako narzędzie marketingowe

Czy dobrze wyglądająca posadzka to tani chwyt marketingowy? Nie, brutalna biznesowa rzeczywistość. Ludzie kupują oczami. A to jakie będziesz mieć w swojej firmie posadzki, może Ci pomóc w prowadzeniu biznesu, bo tworzy bezpieczne warunki pracy i buduje twój pozytywny wizerunek i wiarygodność.

Co robić gdy nasze posadzki zaczynają „tracić w oczach”?

Niestety, przemysłowe posadzki betonowe potrafią się w przeciągu kilku pierwszych lat stracić cały blask. Matryca betonowa zaczyna się otwierać, posadzki stają się matowe i zaczynają pylić. A i z utrzymaniem czystości zaczynają się coraz większe problemy. Jest na to jednak sposób!

Zaimpregnuj swoje posadzki

Warto najpierw gruntowanie doczyścić taka posadzkę. Może wiązać się to z koniecznością zastosowania odpowiedniej chemii myjącej i padów/szczotek czyszczących. W niektórych sytuacja świetnie sprawdzą się pady diamentowe. W innych potrzeba będzie już szlifowania i polerowania posadzki pod impregnację.

Na tak przygotowaną posadzkę można nanieść dwa rodzaje impregnatu. Impregnat wzmacniający i dodatkowo zapobiegający pyleniu posadzki. Są to preparaty krzemianowe lub krzemionkowe. Drugi typ impregnatu to preparaty polimerowe, które nie tylko nabłyszczają posadzkę, ale sprawiają, że jest mniej nasiąkliwa i łatwiejsza do sprzątania.

Jak często powtarzać taką impregnację?

To zależy od tego, jak dobrze została wykonana pierwsza impregnacja. Od tego jak intensywnie posadzka jest używana. Od tego jaki program czyszczenia i konserwacji wdrożył Inwestor. Znamy przypadki, gdzie na impregnację udzielono 12 miesięcy gwarancji, a robota została tak dobrze wykonana, że po 36 miesiącach posadzka dalej wyglądała jak nowa.

×

Dzień dobry!

Zachęcamy do kontaktu WhatsApp-em!

× Napisz do nas na WhatsApp!